kunta

Yrityshaku.fi


Valtakunnallinen tietopankki suomalaisista yrityksistä ja palveluista! Yrityshaku-yritystietokanta täydentyy päivittäin sadoilla yritysten tiedoilla. Yrityshaku -yritystietokannasta voit etsiä sinua kiinnostavia yrityksiä, yhteisöjä ja palveluja helposti sijaintikunnan, toimialan tai hakusanan perusteella.

Yrityshaku on nopeasti laajeneva, dynaaminen tietokanta, jonka päivittäinen käyttäjämäärä on voimakkaassa kasvussa. Tällä hetkellä tietokannassa on jo mukana lähes 300 000 yritystä.

Väkiluku: 25 880
Pinta-ala: 147,03 km², josta vettä 3,76 km²
Perustettu: 1887
Veroprosentti: 17,50 %

Salo on vajaan 26 000 asukkaan kaupunki Lounais-Suomessa. Se kuuluu Länsi-Suomen lääniin ja Varsinais-Suomen maakuntaan. Salosta on Turkuun matkaa 52 km ja Helsinkiin 114 km. Salo sijaitsee meren rannalla, kapean Halikonlahden pohjukassa.

Salon kaupunki

Käyntiosoite: Tehdaskatu 1
Postiosoite: PL 77, 24101 SALO
Puh. (02) 7781
Fax. (02) 778 2014
E-mail: salo@salo.fi
Kotisivu: www.salo.fi

Teknisetpalvelut

Tekninenvirasto
Tehdaskatu 6, Salo

Teknisen toimen johtaja
Alpo Pauna
alpo.pauna@salo.fi
Puh. 02-778 5000
Fax. 02-778 5002

Kaavoitus

Kaupunkisuunnitteluosasto
Tehdaskatu 6, (SSP Oy:n toimitalo) III kerros
PL 77, 24101 Salo
Fax. 02-778 5002

Kaupunginarkkitehti
Jarmo Heimo
puh. 02-778 5100, 044-778 5100
jarmo.heimo@salo.fi

Kaavoitusarkkitehti
Elise Lehikoinen
Puh. 02-778 5101, 044-778 5101
elise.lehikoinen@salo.fi

Kaavoitusarkkitehti
Päivi Liuska-Kankaanpää
Puh. 02-778 5106, 044-778 5106
paivi.liuska@salo.fi

Rakennusvalvonta

Rakennusvalvontatoimisto
Tehdaskatu 1, II krs.
24100 Salo
Puh. (02) 7781
Fax. (02) 778 2305

Vesihuolto

Vesilaitospäällikkö
Kalle Virtanen
kalle.virtanen@salo.fi
puh. 02-778 5701 tai 044-778 5701

Jätevesi- ja sadevesiverkostot, jätevedenpuhdistamoa koskevat asiat:
Käyttöpäällikkö
Jyrki Toivonen
jyrki.toivonen@salo.fi
puh. 02-778 5801 tai 044-778 5801

Ympäristöpalvelut

Ympäristönsuojelutoimisto
Tehdaskatu 2
24100 SALO
Puh. (02) 778 4922
Fax. (02) 778 4920